Lütfen ülke seçiniz

"Güneş yanığı ülke" Avustralya, gücünü paradokslardan alan büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.  Dünyanın en büyük adasıdır ancak en küçük kıtasıdır.  Avrupa yerleşimi bağlamında en genç ülkelerden birisidir ancak dünyanın en eski kültürüne ev sahipliği yapar (ilk Aborjinler 50 bin yıl önce buraya ulaşmıştır).

Avustralya'nın büyük bölümünde sık sık kırsal alanlarda yangınlar, kuraklık ve sel görülür.  Ancak bu görünüşte yaşanması zor şartları 27 bin kadar bitki çeşidine (İngiltere'de bu rakam 1700dür) ev sahipliği yapmaktadır.  Aynı zamanda, gezegende yaşayan en eski yaşam formu olan stromatolitlerin yaşayan örneklerine hala tanıklık edebileceğiniz tek yer de burasıdır.

İç kesimlerinde açık düzlükler doludur ancak büyük oranda burada kimseler yaşamaz.  İnanılmaz derecede yeri bol olan bir ülkedir, 22,5 milyonluk halkının büyük bölümü Avustralya'nın güneydoğu kıyı şehirlerinde yaşamaktadır.

Kilometre kare başına yaklaşık olarak 2,8 kişi hiç bir anlamda Avustralya'da yaşam kalitesinin düşün olduğu anlamına gelmez.  Ülke, mineral zenginliği mirasının sağladığı avantajların keyfini çıkarmaktadır ve şehirleri, dünyanın en güzel şehirleri arasındadır.  Economist Intelligence Unit ikinci yılında, 2012de Melbourne'u dünyanın en yaşanabilir şehri seçmiştir.   

Avustralya canlı ve çok kültürlü toplumu ile övünmektedir.  200 kadar farklı ulustan insanın evi olan ülke sanat, kültür ve sporda son derece başarılıdır.  Aynı zamanda iş dünyasında da başarılıdır: Avustralya yirmi yıldan fazla zamandır ekonomik büyümesini, düşün enflasyon oranlarını ve düşük işsizlik oranlarını kesintisiz olarak korumaktadır. 

Avustralya, özellikle güneşli, yeni bir yaşam kurmayı amaçlayan genç aileler arasında oldukça popüler bir bölgedir. Peki burayı liste başı yapan nedir?

Avustralya sadece sakin bir açık hava yaşantısı sunmakla kalmaz aynı zamanda özellikle Avrupalılar için adapte olması çok kolay bir yerdir.  Avustralyalılar İngilizce konuşur, kültürel değerlerinizi paylaşır, kriket ve ragbi oynar ve şarabı severler.

Avustralya'nın bu cazip nitelikleri elli yıldan daha fala bir zamandır seyahat sevenleri ve göçmenleri karşı konulmaz biçimde kendine çekmektedir.

1950lerde Birleşik Krallık hükumeti, Avustralya'nın nitelikli gücünü genişletmek için yardımlı göçmenlik programı uygulamıştır.  Her ne kadar bu program uzun süre önce bitmiş olsa da, Avustralya'ya göç etmek hala oldukça kolaydır.

Çok uzun zamandan beri oturmuş bir süreç ve her hangi bir sorunda size yardımcı olabilecek pek çok tecrübeli uzman bulabilirsiniz.  Vize çıkartmaktan, emlak ve okul bulmaya, yanınıza ne alacağınıza karar vermekten, toparlanmaya ve yeni evinize sevkiyata kadar, asla yalnız olmazsınız.

Bir ulus olarak Avustralya'dan bahsetmek sunduğu tecrübe ve yaşam tarzları genişliği düşünüldüğünde adil olmayacaktır.  Pek çok kişi, çok kırsal bir geçmişe sahip değilse, şehirlerde yaşamayı seçecektir.

Adelaide

Adelaide

İngiliz kırsal bahçelerinden ilham almış yeşillikler arasında yer alan Adelaide, geniş bulvarlar, halk meydanları ve ferah yerleşim alanları ile...
Brisbane

Brisbane

Nehir Şehri Brisbane Avustralya’nın kavurucu Doğu Kıyısının neredeyse orta noktasında konumlanmaktadır. Şehrin tarihi, Brisbane Nehri kıvrımında bir...
Melbourne

Melbourne

Muhteşem Yarra nehrinin ağzında, Port Philip körfezinden esen rüzgarların yanıbaşında, Avusturalya'nın güney "Bahçe Şehri" olan Melbourne...
Perth

Perth

Avusturya'nın en batı başkenti Perth, etrafı Hint Okyanusu kumsalları ve Swan Valley bağları ile çevrili olarak Swan Nehri üzerinde yer almaktadır...
Sidney

Sidney

Pasifik Okyanusu ve Blue Mountain sıradağları arasında Sidney bulunmaktadır. Dünyaca ünlü kumsallarından (Bondi gibi), pek çok farklı açık hava tuzlu...

Ücretsiz Taşınma Fiyat Teklifi

Yeni Maceranızdaki İlk Adım

  • Sorunuz uzman bir danışmanımız tarafından ele alınacaktır
  • Formu doldurmak sacede bir dakikanızı almaktadır
  • Crown Dünya’da 200’ü aşkın ofisiyle hizmet vermektedir
…herşey saat gibi işledi ve tam zamanında yetişti;