Lütfen ülke seçiniz

Çek Cumhuriyeti, eski Bohemia, Moravia ve Silesia eyaletlerinin önemli bölge güçleri olduğu eski zamanların ruhunu yansıtan bir şekilde günümüz kürese sahnesine tekrar dönmüştür.

O zamanlar, Çek Kralı IV. Charles (1316-1378) büyük İtalya Kralı, Romalıların Kralı ve Kutsal Roma İmparatoru olarak hüküm sürmüştür ve bu ona 'Tüm Zamanların En Büyük Çekoslovak' ünvanını kazandırmıştır.

Çek Cumhuriyeti'ni temsil eden günümüz liberal demokrasisi, Çekoslovakya’nın komünizmin etkilerin ilk kurtuluşuna ve kısa süre sonrasında da iki günümüz ülkesi Slovakya ve Çek Cumhuriyeti'nin barışçıl bir şekilde ayrılmasına sebep olan 1989 Kadife Devriminin bir sonucudur.

Bu günlerde ülke, bir bilim merkezi ve bilgi teknolojileri üreticisidir.  Sadece Semtex patlayıcılarının ve optik kontak lenslerin çıkış yeri olmakla kalmaz aynı zamanda, Avrupa Birliği'nin en yüksek sayıda İnternet Wi-Fi kullanıcısı sayısına ve en yüksek internet hızına sahip olan ülkedir.

Prag

Prag

Nefes kesici güzellikteki Prag, Çek Cumhuriyeti'nin en büyük şehridir. Başkenti olarak Çek Cumhuriyeti'nin politika, ekonomi ve kültür merkezidir...

Ücretsiz Taşınma Fiyat Teklifi

Yeni Maceranızdaki İlk Adım

  • Sorunuz uzman bir danışmanımız tarafından ele alınacaktır
  • Formu doldurmak sacede bir dakikanızı almaktadır
  • Crown Dünya’da 200’ü aşkın ofisiyle hizmet vermektedir
…herşey saat gibi işledi ve tam zamanında yetişti;