Lütfen ülke seçiniz

Kenya Doğu Afrika'da bulunmaktadır ve vahşi yaşamı, Doğa Parkları ve Doğal Yaşam Alanları ile ünlüdür. Eğer 'Büyük Beşli'yi (aslan, leopar, fil, gergedan ve bufalo) görmek istiyorsanız, gelmeniz gereken yer burasıdır.

Başkenti Nayrobi, kelime anlamı 'serin suların bölgesi' demektir ancak iklimi ve kirlenmemiş yeşil ortamı sebebiyle 'Güneşli Yeşil Şehir' de denir.   

İklimi hoştur ancak rakımı nedeniyle serin akşamları burada bulamazsınız.  Havanın en sıcak olduğu zaman Aralık ve Mart arası yaz aylarıdır.  

Nayrobi, hem siyasi hem de finansal anlamda Afrika'nın en öne çıkan şehirlerinden birisidir.  Büyüklüğünden dolayı, ilk ulaştığınız zaman biraz güvensiz gelebilir ancak burada polisin çabaları sonucu suç oranı sürekli düşmektedir.  

Yabancıların çoğu, Runda ve Wesland gibi, büyük şehrin hareketliliğinden uzak ve biraz daha huzur hissi veren kırsal bölgelerde yaşamayı tercih ederler.

Nayrobi

Nayrobi

Nayrobi, güneybatıda Kilimanjaro Dağı ve kuzeyde Kenya dağı arasında bulunmaktadır. Daha önce bir demiryolu tedarik noktası olan Kenya başkenti,...

Ücretsiz Taşınma Fiyat Teklifi

Yeni Maceranızdaki İlk Adım

  • Sorunuz uzman bir danışmanımız tarafından ele alınacaktır
  • Formu doldurmak sacede bir dakikanızı almaktadır
  • Crown Dünya’da 200’ü aşkın ofisiyle hizmet vermektedir
…herşey saat gibi işledi ve tam zamanında yetişti;