Lütfen ülke seçiniz

Afrika'nın doğusunda, yaklaşım 40 milyonluk nüfusu ile Tanzanya yer almaktadır. Artık başkent olmasa da en büyük şehri olan Derüsselam'da Afrika, Arap, Asya ve Avrupa kültürlerinin sentezini bulabilirsiniz.

Geniş şehir birbirinden farklı dört bölgeye ayrılmıştır: şehir merkezi (ofis binaları, oteller, restoranlar, barlar, gece kulüpleri, park ve spor tesislerinin bir karışımı); yarımada (güzel deniz manzaraları ile yabancılar ve diplomat topluluğunun çoğunluğu, bazı restoran, dükkan, otel ve yelken kulübü burada bulunur); şehrin kuzeyinden güneyine 20-30 kilometre uzanan tatil yerleri ve kıyı evleri; ve şehrin geri kalanı (burada yoksulluk sınırında yaşayan üç ila dört milyon kişi ile pek çok düşük maliyetli evler).

Son 15 yılda sosyalizmden daha kapitalist çizgide bir hükumete geçiş ve diplomat, büyük şirketler ve yabancı yardım akışı sayesinde yerel nüfusun aşama aşama değişimi ile sonuçlanmaktadır, altyapı ve kamu tesisleri her yıl biraz daha iyileştirilmektedir.  Enerji kesintileri bir zamanlar çok sık görülmekteydi ancak şu an arada sırada kesilmektedir.  Su ve kanalizasyon hala hükumetin öncelikleri listesinde yukarılarda yer almaktadır. 

Darüsselam

Darüsselam

Hint Okyanusunda doğal bir limanda bulunan tropikal Darüsselam şu anda dünyanın en hızlı büyüyen şehirleri arasında yer almaktadır. Bu eski balıkçı...

Ücretsiz Taşınma Fiyat Teklifi

Yeni Maceranızdaki İlk Adım

  • Sorunuz uzman bir danışmanımız tarafından ele alınacaktır
  • Formu doldurmak sacede bir dakikanızı almaktadır
  • Crown Dünya’da 200’ü aşkın ofisiyle hizmet vermektedir
…herşey saat gibi işledi ve tam zamanında yetişti;