Lütfen ülke seçiniz

Bloomberg Business Week'in güncel ve kapsamlı anketine göre Raleigh resmi olarak 'Amerika'nın en yaşanılası şehri'.

Şehri sıralamada üstlere çeken en önemli faktörler devlet okullarının ve 'Araştırma Üçgeni' adı verilen üniversitelerinin etkileyici şöhretidir:  North Carolina Devlet Üniversitesi, Duke Üniversitesi ve Chapel Hill'deki North Carolina Üniversitesi.

867 adet kadar restoranı, 110 barı, 51 müzesi, opera be konser biletlerinde düzenli indirimleri ile Raleigh'de nasıl zaman geçireceğinize karar vermekte hiç zorlanmazsınız.  Gün boyunca, etkileyici 300.000 ayak karelik pazarı gezmek için alışverişi tercih edebilir veya sadece dışarıya çıkarak şehirde bol miktarda bulunan park alanlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

2012de Raleigh, kimyasal kullanılmayan temizlik hizmetleri, sürdürülebilir iç mekan tasarımları ve yerel yenilebilir enerji sistemleri ile çevre dostu hizmetler açısından Amerika'nın beşinci en iyi şehri olmuştur.  Bu şehrin sürdürülebilirliğe olan bağlılığının sadece bir yönüdür.

Önümüzdeki bir kaç yıl içinde, yeşil ve yayalara açık alanlarının kapsamının genişletilmesinin yanı sıra elektrikli araç filolarının, toplu taşıma ve bisiklete binmenin daha da yaygınlaştırılmasına tanıklık edeceksiniz.  Ayrıca şehrin, 2030da azami elektrik talebinin %20sini yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamak gibi etkileyici bir hedefi bulunmaktadır.

Ne yazık ki, Raleigh'den geçen Neuse Nehri diğer hususlar ile birlikte domuz ve tavuk çiftlikleri sanayilerinin atıkları sebebiyle Amerika'nın en kirli nehirleri arasında yer almaktadır.  Neyse ki şehir bu ve diğer su yollarınınım iyileştirilmesi kapsamında projelerin ilk adımlarını atmaktadır. 

Ücretsiz Taşınma Fiyat Teklifi

Yeni Maceranızdaki İlk Adım

  • Sorunuz uzman bir danışmanımız tarafından ele alınacaktır
  • Formu doldurmak sacede bir dakikanızı almaktadır
  • Crown Dünya’da 200’ü aşkın ofisiyle hizmet vermektedir
…herşey saat gibi işledi ve tam zamanında yetişti;