Büyük çocuklu aileler

Kısma atla

  Don't panic!
  Read our PDF guide:
  Gençlerle Taşınma

  Her ne kadar zor gibi gözükse de, bu herkes için çok değerli bir tecrübe

  Büyük çocukların, neden denizaşırı bir yere taşındığınızı anlamaları ve yurtdışında yaşamanın sunacağı pek çok harika tecrübenin değerini görmeleri daha kolay olacaktır.  Hatta sizi ziyaret etme hususunda heyecanlı bile olabilirler.

  Bununla birlikte, yine de pek çok zorlukla karşılaşabilirsiniz.  Eğer uzakta okula devam eden çocuklarınız varsa, tatil ve yaz dönemleri için farklı ayarlamalar yapmanız gerecektir ve onlar mezun olduktan sonra eve geri dönme de artık bir seçenek olmayacaktır.  Nihayetinde, sizin yurtdışına taşınmanız onların daha bağımsız ve sorumluluk sahibi olmalarına yardımcı olabilir.

  Kendi başlarına yaşayan veya kendi ailesi olan büyük çocuklarınız, özellikle sık sık bir araya geliyorsanız sizden uzakta yaşama konusunda endişelere sahip olabilirler.   Onlara e-posta ve telefon ile bağlantıda kalacağınız ve internet aracılığıyla konuşmanıza ve konuştuğunuz kişiyi görmenize olanak sağlayan bedava ya da düşük ücretli İnternet üzerinden Sesli İletişim (VOIP) hizmetlerinden faydalanabileceğiniz hususunda güvence verin.  Eğer mümkünse, yeni ülkenizde bir buluşma planlayın ya da iki tarafa da yakın bir yerde bir araya gelin.

  Tabi ki, çocuklarınız da sizinle birlikte taşınmak istediklerine karar verebilirler.  Kolej ya da üniversite öğrencileri eğitimleri için denizaşırı seçenekleri keşfetmek ve yeni ülkenizde yurtdışında öğrenim görmek isteyebilirler.  Her yaştan yetişkin çocuklarınız yurtdışında yaşamı tecrübe etme fırsatını hoş karşılayabilirler.  Eğer onların da kendi çocukları varsa, yeni bir kültürle tanışmak tüm aile için harika bir deneyim olabilir.

  Crown, pek çok büyük çocuklu aileye, denizaşırı yer değiştirmeleri konusunda yardımcı olmuş ve herkesin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamıştır.  Uzmanlığımızı sizine paylaşmaktan mutluluk duyarız!