Güney Afrika'nın en işlek liman kasabası olan baş döndürücü Durban, doğu sahilinden Natal Koyuna bakmaktadır.  Tüm yıl güneş alması, tropikal iklimi ve yemyeşil bitki örtüsü, kelebekler ve maymunlarla dolu bahçeleri burayı yabancılar ve aileleri için popüler bir varış noktası ve harika bir ev yapmaktadır.

Muhteşem renk, kültür, etnik grup ve dini inanç sentezi ile Durban yaşaması mükemmel bir şehirdir. Burası, Afrikaan dili konuşan Hintliler, Zulu dili konuşan Avrupalılar görebileceğiniz ender yerlerden birisidir.

Bu günlerde Durban şehri merkezi artan suç oranlarına tanık olmaktadır ve kumsalları her geçen gün daha çok plastik atıklarla dolmaktadır, bu nedenle de burada yaşayan insanlar temizlik için seferber olurlar.  Bununla birlikte Durban'ın kırsal bölgeleri nispeten güvenli, temizdir ve şehrin harika açık hava etkinliği alanlarına da yakındır. 

Şehir, canlı müzik mekanları, tiyatroları ve restoranları ile muhteşem bir gece yaşamı sunar.  Hafta sonları ve tatillerde, Hint Okyanusuna yelken açmaktan, Zulu kültürünün izlerini keşfedebileceğiniz 1000 Hills'de yürüyüşe çıkamaya kadar yapılacak şeyler hiç bitmez.  Yakın zamanda yenilenmiş King Shaka Uluslararası Havalimanına 30 dakikalık bir taksi seyahati sonrasında Güney Afrika'nın geri kalanı bir uçuş mesafesindedir.