Ölümsüz Şehir Roma, İtalya'nın başkentidir.  Batı medeniyetinin beşiği olan Roma, diğer bütün İtalya şehirlerinden daha fazla turist çekmektedir ve Avrupa'nın en çok ziyaret edilen üçüncü şehridir.

Michelangelo'nun Capitolene müzesinde ve etrafında bulunan eserler, devasa Kolezyumu ve buranın kanlı tarihi, Vatikan Şehri ve görkemli St. Peter Meydanı ve Villa Borghese bahçelerinin huzuru ile şehrin sahip olduğu sanat, heykel ve anıt bolluğu, yeni gelenleri etkilemeye her zaman devam edecektir.

Bu nefes kesici şehre yerleşenler, Pizza Romana ismine yakışır servisleri ile ortaya çıkan rahat atmosferin tadını çıkaracak ve pek çok samimi şarap ve kitap barında öğleden sonralarını geçirirken hayattan zevk aldıklarını hissedeceklerdir.  Büyüleyici çikolata dükkanları, espressonuzu yudumlayabileceğiniz kafeleri, bir gran kafe ya da her köşe başında bulabileceğiniz dondurmacıları, antika pazarları ve son moda mağazaları ile Roma'da yaşam tatlı bir esinti gibidir.

Trastevere'ye yakın Monteverde-Gianicolense gibi güzel yerleşim bölgeleri, Roma'nın en büyük belediye parkı olan Villa Pamphili'ye yakın olmasıyla da aileler için ideal bir bölgedir.  Şehrin merkezinde yer alan Caffarellapark şehrin tüm telaşından biraz uzaklaşmanızı sağlar.   Gözünüzün alabildiğine uzanan bölgede bir koyun sürüsü ile karşılaşmak ya da taze yumurta ve peynirler satan bir çiftlik bahçesine rastlamak çok da nadir görülen bir durum değildir.

Roma'da nereye dönerseniz dönün, modernlik tarihle, kent kırsal ile, zenginlik yoksulluk ile iç içedir.  Bu tezatlık değil, ancak kaba ve karmaşık bir uyum ortaya koymaktadır.