Hiç uyumayan akıllı şehir Seul, şaşırtıcı biçimde Güney Kore nüfusunun dörtte birine ev sahipliği yapmaktadır.  Han nehrinin iki ucuna yayılmış olan bu gelişmiş Doğu Asya megakenti, gelişmiş dünyada en geniş şehirdir. 

Tarihi 2000 yıldan daha fazla bir zamanın ötesinde M.Ö.18e dayanabilir ancak Seul'un gözü kesinlikle gelecektedir.  Burada, evlerin %98inden fazlası uzaktan cep telefonları, merkezi mini klavyeler ile kontrol edilen geniş ağ, akıllı dairelerden oluşur, bedava arama imkanı sağlayan internet telefonları burada sıradandır.

"Seul hizmetinizde"; burada, hizmetinizi sadece (içten) bir gülümseme ile değil, genellikle yanında ücretsiz pek çok ek ürünle birlikte alırsınız.   Üstüne üstlük, karşılığında bahşiş de beklenmez.

Seul vatandaşları herhangi bir şehrin halkından daha uzun süre çalışır ve aileler için hane gelirlerinin %15inden fazlasını okul sonrası kurslara harcamak norm kabul edilir.  Burası, saatlik olarak kiralayabileceğiniz 24 saat açık çalışma odalarını bolca bulabileceğiniz ender şehirlerden birisidir.

Bu inanılmaz derecede güçlü çalışma etiği, okul ve ofis stresinden kurtulmak için bir eğlence zamanı talebine sebep olmuştur.  Şehir stresinden, çok sayıda bang'ler (salonlar) ile uzaklaşır.   Gençler norae bang'te (karaoke salonu) en iyi PSY taklitlerini yapabilir, DVD salonunda takılarak DVD izleyebilir, oyun salonunda poker oynayabilir ya da PC bang'de (internet kafe) runescape oynayabilirler.

Yetişkinler için sauna, pazar, alışveriş merkezi, süper market, sinema, internet kafe ve restoranlar tüm gece açıktır ve sabaha karşı bar ve gece kulüplerinin dışında şaşırtıcı miktarda çok iş adamı görmek çok olağandışı bir durum değildir.

Kore kültürüne dalmaktan kendinizi alıkoyamazsınız; yerel mutfağı inanılmaz sağlıklı, son derece iştah açıcı (yine de canlı ahtapotu es geçmek isteyebilirsiniz) ve ucuzdur.  Şehrin yerel ve uluslararası sanat piyasası son zamanlarda canlanmaktadır ve hızla bölgesel bir sanat merkezi haline gelmektedir.  Seul'un uluslararası önemi istikrarlı bir şekilde artmaktadır; Forbes dergisi yakın zamanda burayı dünyanın en fazla ekonomik güce sahip şehirleri arasında 6. şehir seçmiştir, PricewaterhouseCoopers ise 2020'de GSMHda Atlanta, San Fransisco, Houston ve Miami'nin önüne geçeceğini öngörmüştür.