'Müzik Şehri' Viyana, Avusturya'nın başkenti ve açık arayla en büyük şehridir.  Viyana'nı Avrupa tarihindeki önemli rolü, Hapsburg hükümdarlarından psikanalizin kurucusu Sigmund Freud gibi önemli figürlere dayanmaktadır.   Bugün Viyana, Birleşmiş Milletler ve OPEC gibi pek çok büyük uluslararası kuruluşa ev sahipliği yapar, yabancı ve diplomatik toplulukların yanı sıra iş çevreleri için de önemli bir şehirdir.

Zengin bir kozmopolit yaşam tarzı, sanat ve kültür barındıran Viyana, Mercer danışmanlık şirketinin yaşam kalitesi indeksine göre de resmi olarak yaşaması en güzel şehirdir.  Viyana 2011de üç yıl ardarda Mercer sıralamasının en üstüne yer almıştır.

Sadece iş için ilham verici ve görkemli bir yaşanılası şehir olmakla kalmaz aynı zamanda her yaştan aileler de bu şehre bayılacaktır.  Çocuklarla hafta sonraları farklı, eğlenceli ve verimli geçecektir.  Onları, dünyanın en harika 'Jugendstil' (Art Deco) kış bahçeleri içindeki tropikal Kelebek Evlerine götürebilir ya da Wiener Prater panayırında heyecanlı bir gezintiye çıkabilirsiniz, burada yapılacak şeyler asla bitmez.