Güney Asya'da yer alan Hindistan harika manzaralar ve seslerle dolu kocaman bir ülkedir. Dünya'da ikinci en büyük nüfusu ile burası canlı, telaşlı ve hareketli bir ülkedir.

Peki eğer Hindistan'a taşınmayı düşünüyorsanız beklentileriniz neler olabilir?

Geçmişinize ve nereden geldiğinize bağlı olarak, muhtemelen Hindistan'da pek çok şeyin sizin alıştıklarınızdan farklı olduğunu göreceksiniz. 

Hindistan'a taşındığınız zaman, etrafınızdaki gerçekliği değiştirmeye çalışmak yerine, Hint kültürüne alışmak ve bir şeyleri yapmanın yeni yollarına adapte olmak için daha fazla vakit harcamanız akıllıca olacaktır. Mümkün olduğunca, bir gözlemci olun ve hemen kendi kültürel hükümlerinizi dayatmamaya çabalayın.

Her ne kadar her şeyi doğru anlamanız beklenemeyecekse de, sağduyu ve nezaket size son derece faydalı olacaktır. Nasıl davranmanız gerektiği konusunda çok emin değilseniz, sadece yerli halkın ne yaptığını bakın ya da basit bir şekilde, sorun.

Hindistan o kadar çeşitliliğe sahip bir ülkedir ki, orada yaşarken edindiğiniz tecrübeler hangi şehirde yaşamakta olduğunuza bağlı olacaktır.