British Columbia'da kayak yapmak olsun, Saskatchewan'da golf oynamak ya da Quebec'de akçaağaç pekmezi toplamak; Kanada'nın çeşitliliği ve güzelliği sizi asla hayal kırıklığına uğratmaz.  10 eyaleti ve 3 bölgesi ile Atlantik'ten Pasifik'e ve yukarıda Kuzey Buz Denizi'ne uzanan toprakları ile dünyanın ikinci en geniş kara parçasına sahip ülkesidir.

Kanada'nın güzelliği Doğu Kıyısındaki büyüleyici kumsallar ve koylarda, fazlasıyla havalı kozmopolit merkez şehirleri Toronto, Ottowa ve Montreal'de, hemen yukarıda kuzeyde Yukon, Kuzeybatı Bölgeleri ve de beyaz kurt, kutup ayıları ve ren geyiği göçlerinin sıklıkla görüldüğü Nunavut'ta gizlidir.

Kanada dünyanın kültürel anlamda en zengin ve farklı ülkelerinden birisidir.  İki resmi dili bulunur ve Fedaral düzeyde çok kültürlüdür.  Kanada'nın eğitim sistemi rakipsizdir, 2012 OECD Eğitim Göstergeleri verilerine göre yükseköğrenim görmüş birey sayısı ile ilk sırada yer almıştır.  Kendisine bahşedilmiş bol miktardaki doğal güzelliği ve eğitimli iş gücü ile Kanada ekonomisi dünyanın en yüksek üretime sahip ekonomilerinden birisidir.  

Son yıllarda Kanada yurtdışına taşınmak isteyen kişiler için popüler bir ülke haline gelmiştir.

Her ne kadar kendinden daha büyük komşusu Birleşik Devletlerin gölgesinde yer alsa da, deniz aşırı bölgelerde yeni bir hayata başlamak isteyenler için sunabileceği çok şey vardır.

Peki, neden Kanada'ya taşınmayı düşünmek isteyebilirsiniz?

Ailenizle taşınıyor ya da kendi başınıza taşınıyor olun, yeni bir işe ya da yaşam tarzı sebebiyle taşınıyor olun Kanada şehirlerinden en azından biri size mutlaka uygundur.  

Ülke, size buraya taşınma deneyimini daha az endişe verici kılacak kadar içtendir ancak pek çok şehirde Fransız etkisi bu bölgeleri örneğin bir İngiltere'den çok farklı kılan, egzotik bir hava vermektedir.

Kanada, haklılığı ispatlanabilir şekilde, en güzel dış mekân faaliyetlerini sunma hususunda üne sahiptir.  Geniş bölgelere yayılan yeşil alanlar mükemmel manzaralara arka plan oluşturmaktadır ve eğer buraya gerçekten taşınırsanız, asla hafta sonları yapacak bir şeyler düşünmenize gerek kalmayacaktır.   Yürüyüş, bisiklete binme, kayak, buz kayağı ve kampçılık zevkle zaman geçirebileceğiniz faaliyetlerden sadece bir kaçıdır.

Kanada'ya taşınan kişilerin pek çoğu, her biri kendi eşsiz kişiliğine sahip olan Toronto, Vancouver, Calgary, Ottawa veya Montreal gibi büyük şehirlerde yaşamayı seçmektedir.  Şimdi sadece hangisi size en uygun olacak ona karar vermeniz gerekecek.

Yurt dışına taşınmak hakkında daha fazla bilgi sahibi olun

Kanada'nın tüm büyük şehirlerine dair daha detaylı rehberler bulmak için siteyi keşfetmeye devam edin.  Bu rehberler sizin bazı farklılıkları görmenize ve yurtdışına taşınma sürecinizi planlamaya başlamanıza yardımcı olacaktır, ancak kendi araştırmanızı yapmayı ve orada bulunanların görüşlerini de almayı unutmayın.