Emeklilik

Kısma atla
  Neil Bowie'nin Emekliler için En Önemli İpuçları yazısını okuyunuz

  Yeni bir başlangıcın tam zamanı

  Emeklilik yıllarını nerede geçirmek lazım? Düşük geçim masrafları ve cazip iklimi nedeniyle emekliliği geçirmek için ideal yerler olarak listelenen pek çok ülke mevcuttur.  Deniz kenarında, dağlarda veya canlı bir şehir ortamında emekliliği geçirmek isterseniz, ele alınması gereken pek çok husus vardır.

  Bütçe muhtemelen en önemli unsur.  Gelir kaynağınız ne olacak ve istediğiniz yerde rahat bir şekilde yaşayabilecek misiniz? Vergiler sizi nasıl etkileyecek? Aynı devlet desteklerine sahip olacak mısınız? Sağlık hizmetlerinizi nereden alacaksınız ve bunları nasıl geri ödeyeceksiniz? Eğer ciddi bir kronik rahatsızlığınız varsa, kolay bir biçimde uzman bakımına erişiminiz olacak mı?

  Ayrıca, varış noktanızdaki yasal gereksinimleri de araştırın.  Ülkenin emekliler için özel koşulları var mı? Orada yaşamak için bir vize veya diğer resmi belgelere ihtiyacınız olacak mı?

  Olumlu ve olumsuz yanları, kişisel değerlendirmeler ve yurtdışında emekliliğini geçiren diğer insanlarla bağlantı kurarak onlara sorular sorabileceğiniz forumlar dahil olmak üzere internet harika bir bilgi kaynağıdır.  Varış noktanızı seçtiğinizde, Crown ile temasa geçin ve geri kalanı ile ilgilenmekte biz size yardımcı olalım.