Henüz bilmiyorum

Kısma atla

  Seçeneklerinizi araştırmaya başlamak için asla erken değildir

  Seçeneklerinizi araştırmaya başlamak için asla erken değildir.
  İlk başlangıçta objektif olmak çok daha kolay olduğundan, insanlarla konuşun ve diğer yerlerin gerçekten nasıl daha sıcak veya rahat ya da iş için daha uygun olduğunu öğrenmeye çalışın. 
  İstediğiniz ülkeyi seçtikten ya da en azından seçenekleri bir kaç ülkeye indirgedikten sonra yer değiştirmek için tam olarak neye ihtiyacınız olacak, öğrenin.  İnternetten kapsamlı bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca en güncel gereksinimler için büyükelçilik veya konsoloslukla temasa geçmek de faydalı olabilir.  Böylece daha hızlı bir şekilde sorular sorup, cevapalabilirsiniz.
  Öğrenmeniz gereken şeyler şunlardır: 
  • Vize ve izin gereksinimleri 
  • gerekli tıbbi muayeneler ve aşılar
  • sevk edilecek ev eşyaları veya araçlar için kısıtlama veya vergiler
  • eğer varsa evcil hayvan götürmek için gereksinimler
  En önemli hususlardan birisi vize gereksinimleri olacaktır.  Bunlar ülkelere göre farklılık göstermekte olup, oldukça kolay veya biraz karmaşık olabilir.  Muhtemelen (pasaport, doğum sertifikası, ikametgâh belgesi ve tıbbi kayıtlar gibi) pek çok resmi belge ve nüfus kayıt örneği ibraz etmeniz gerekecektir. Bu nedenle vizeye başvurmadan önce bunları temin etmeye başlayabilirsiniz.
  Ayrıca, seçtiğiniz ülke için yabancılara ait forumları araştırın.  Her zaman yapmayı düşündüğünüz şeyi yapmış olan insanlarla konuşmak faydalıdır, taşınma ve yurtdışında yaşamanın olumlu ve olumsuz yanlarını öğrenebilirsiniz.