Çocuksuz çiftler

Kısma atla
   

  Denge meselesi - Birbirini desteklemek büyük bir adımı daha da kolaylaştıracaktır

  Biriniz iş için uzağa taşınıyor ya da her ikiniz de yeni bir ülkede yaşamaya karar vermiş olsun, çocuksuz çiftler genellikle seçenekleri konusunda çok daha fazla esnekliğe sahiptir.  Eğer eşinizin yeni işi nerede yaşayacağınızı belirler nitelikteyse, akşam yemekleri, alışveriş, eğlence ve kültürel seçenekler dahil olmak üzere yaşam tarzınıza en uygun bölgeleri ve evleri birlikte araştırabilirsiniz.  Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacak kaynakları bize sorun.

  Biri çalışıp diğeri çalışmadığında çiftler için ilk aylarda birbirlerini desteklemek ve bir ekip olarak hareket etmek çok önemlidir.  Eşlerden biri daha az yapısal bir ortama sahipken ve yeni insanlarla tanışarak yurtdışında yaşama ayak uydurmakta zorlanırken diğerinin yeni işin talep ve ilişkilerine kendini kaptırması çok da az rastlanır bir durum değildir. 

  Eğer her ikiniz de iş arayacaksanız, gitmek istediğiniz ülkede, neresi iş fırsatları konusunda en umut verici gözüküyor bunu araştırmakla işe başlayın.  Denizaşırı ülkelerde iş bulma konusunda internet bir bilgi zenginliği sunmaktadır ve uluslararası iş fırsatlarını listeleyen pek çok site vardır.  İş bulma şansınızın vize durumunuza bağlı olabileceğini unutmayın ve bu nedenle de seçeneklerinizin farkında olun.

  Önümüzdeki bir kaç yıl içinde çocuk sahibi olmayı planlıyor musunuz? Çocuk bakımı, tıbbi bakım ve belki de gelecekte çocuklarınız için okul hususlarını da değerlendirin.