'Yeşil Oyuk' Glasgow İskoçya'Nın en büyük şehridir.  Alaycı bir şekilde 'Clyde'daki Wall Street' olarak anılan finans bölgesi Birleşik Krallığın en büyük parasal merkezlerinden birisidir.

İskoçya'nın iç batısındaki ovalarda Clyde Nehri etrafında yayılmış olan Glasgow yoğun ve çok kültürlü bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır.  Yoğun bir metropol olarak şehir merkezinde pek çok kültürel mekan ve dört üniversite barındırmaktadır.

Doğu bölümünde, tiyatro ve sanat galerilerinin yanı sıra depodan dönüştürülmüş şık mekanları ve lüks apartmanları, restoran ve kafeleri ile Merchant City bulunmaktadır.

Şehrin batı ucunda ise bohem kafeleri, şık butikleri ve bol miktarda lüks oteli ile Kelvingrove Park bulunur.  Burada, dış kesimlerde AXA ve BNP Paribas gibi pek çok sigorta ve bankacılık sektörleri devlerinin ofislerinin bulunduğu iş ve finans bölgeleri bulunmaktadır. 

Glasgow'ın ağırlıklı olarak yerleşim bölgelerinin yer aldığı güney ucunda da, iş hayatından uzaklaşarak pek çok park ve yeşil alanlardan birisinde hoş vakit geçirebilir ya da golf ve kriket oynayabilirsiniz. 

Şehir temposundan biraz olsun uzaklaşmak isteyenler ve aileler için günübirlik gezilerden şehrin hemen dışındaki kesimlerde kısa molalara kadar sayısız seçenek bulunmaktadır.  Glasgow'un uluslararası havalimanı hem iş seyahatleri hem de hafta sonu kaçamakları için şehri son derece elverişli bir yer yapmaktadır.