Muhteşem bir ufuk çizgisinin karmaşası altında dünyanın en endüstriyel ve yoğun nüfuslu şehirlerinden birisi uzanmaktadır.  "Güzel Kokulu Liman" Hong Kong... Hong Kong'un avantajlı vergi rejimi ile birleşen dünyanın en serbest ekonomisi olarak şöhreti, binlerce diğer çokuluslu şirketin yanı sıra 200 Fortune 500 şirketini buraya cezbetmiştir, bu da Asya'nın en geniş uluslararası şirketler topluluğunu teşkil etmektedir. 

Servetlerin kaybedilmektense genellikle kazanıldığı bu varlıklı şehirde maliyetler de buna uygun olarak biraz yüksektir.  Arsalar pahalıdır ve bu durum 2012nin ilk yarısında %7,4lük bir artış gören iskan fiyatlarına da yansımaktadır.  Hong Kong şu anda dünyanın resmi olarak yaşamı en pahalı şehridir.
Neyse ki, burada çalışmanın sağladığı finansal avantajlar yaşam maliyetlerini biraz olsun gölgelemektedir ve bu şehirde yaşam tadı çıkarılacak bir deneyimdir.  Hong Kong gerçekten bir doğu-batı sentezi hissiyatı vermektedir; hem heyecan verici hem gergin, modern ancak ezoteriktir.  

Hong Kong'un nemli sıcaklarına yaz ayları boyunca nadir tropikal fırtınalar eşlik eder ve bu, yılın büyük bölümü bu şekilde sürmektedir.  Bu sayede, sokak pazarları gezmek, Big Wave Beach'de sörf yağmak, bir maraton koşmak ya da yeşil tepelerde yürüyüşe çıkmak gibi dış mekan aktiviteleri, şehir halkı için favori boş zaman geçirme araçlarıdır.  Daha eğlence odaklı bir yaşam felsefesi tercih edenler içi ise harika alışveriş merkezleri, sanat galerileri ve sıcaktan kendinizi koruyabileceğiniz yüzme havuzları bulunmaktadır.

Hong Kong'un hareketliliği, yüksek düzey yöneticiler ve ailelerinden enerji dolu genç girişimcilere kadar pek çok farklı kesimden insanı kendine hayran bırakmaktadır.  Size büyük avantaj sağlayacak iş ve sosyal ağlar kolayca kurulabilmektedir, bu sayede Hong Kong günlük yaşamında neredeyse hiç sıkıcı bir dakikanız geçmez.

Kapsamlı yabancı topluluğu, bu geniş bir bahçe yerine küçücük bir balkona değişmek anlamına gelecekse bile şehre taşınma konusunda sizi cesaretlendirecektir.  Tabi ki eğer Hong Kong adasında yaşamayı seçerseniz.  Hong Kong'un yüksek tempolu "çok çalış, sıkı eğlen" tarzından uzaklaşmayı tercih edenler için başka seçenekler de mevcuttur.

Lantau Adası yeşilliklerle dolu, ferah, aile ve evcil hayvan dostu bir yaşam sunmaktadır ve Hong Kong adasına kısa bir gemi seyahati mesafesinde yer almaktadır.  Clearwater Bay ve Sai Kun da, ulaşımı biraz daha zor olsa da aileler arasında popüler bölgelerdir. Hong Kong her sakininin ihtiyaçlarını karşılamaya can atar; verimli, kibar ve son derece güvenli olan bu şehir her zaman sizi memnun etmeye çabalamaktadır.