12 aydan fazla

Kısma atla

  Stressiz bir taşınma için bilgilerinizi ve tasarruflarınızı arttırın

  Bir uluslararası taşınma planı için bir yıl uzun bir süre gibi gözükse de, özellikle taşınma hakkında araştırma ve planlama yaparken zamanın ne kadar hızlı geçtiğine inanamayacaksınız.  Ayrıca, nereye gittiğinize bağlı olarak vizenizi almanız bir yıl ya da daha fazla sürebilir. 
  Eğer zaten yapmamışsanız, gitmeyi planladığınız ülkenin vize gereksinimlerini ve de tıbbi tetkik veya evcil hayvan kısıtlamaları hakkında kurallarını araştırmaya başlayın.  Vize işlemlerine başlamadan pasaportlarınızın güncel olduğundan emin olun.
  Eğer zaten yurtdışında sizi bekleyen bir işiniz yoksa, siz yerleşirken günlük masraflarınızı ve belki de bir-iki beklenmedik masrafı karşılamak için paraya ihtiyacınız olacaktır.  Taşınma için bir "fon" oluşturmak üzereşimdiden bütçe planınızı yapmaya başlayın.
  Bu bağlamda, eğer zaten bir işiniz yoksa, beklentilerinizi ve özelliklerinizi keşfetmenin tam zamanı.  Ne çeşit bir çalışma iznine ihtiyacınız olacak? Beceri ve niteliklerinize talep var mı? Ek bir eğitim veya sertifikaya ihtiyacınız var mı? Nasıl bir maaş beklentiniz olabilir?
  Gitmeyi planladığınız ülkede en yaygın dil hangisi? Yerel dili konuşabilmek taşınmanızı çok daha kolay hale getirebilir.  Yeni bir dil öğrenmeye şimdiden başlayın ve oraya gittiğinizde temel konuşma kurallarına hakim olun.