İş arama

Kısma atla
   

  Seyahat etmek gibi, ancak daha iyi kalacak yeriniz var

  İnternet sayesinde, yurtdışında iş bulmak eskiden olduğundan çok daha kolay olabilmektedir.  Denizaşırı iş pozisyonlarını ülkeye, sektöre, spesifik pozisyon ve becerilere göre listeleyen onlarca internet sitesi mevcut.

  İş bilgileri ve muhtemel iş olasılıkları için yabancı toplulukları sayfalarını da kontrol edebilirsiniz.  Bu sayfalarda genellikle, soru göndererek yapmak istediğiniz şeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olan kişilerden tavsiyeler alabileceğiniz forumlar bulunur. Crown, sizi doğru işi bulmanızda size yardımcı olacak değerli bağlantılara ve sektör kaynaklarına yönlendirebilir.

  Aramakta olduğunuz iş türüne bağlı olarak, becerilerinize yönelik bazı ülkelerde yüksek talep olduğunu ancak bazılarında bu kadar değer verilmediğini görebilirsiniz.  Hayalinizdeki ülkede bir iş elde etmek için ihtiyaçlarınızda biraz esnek olmanız gerekebilir.

  İş ararken birkaç noktayı aklınızdan çıkarmayın.  Yeni ülkedeki dili akıcı bir şekilde konuşuyor musunuz yoksa öğrenmeniz mi gerekecek? Maaş ve diğer çalışma yardımları ne şekilde karşılık buluyor? Orada çalışmak için çalışma izni veya iş sözleşmesi gibi, hangi özel gereksinimlere ihtiyacınız olacak?