3 ila 6 ay

Kısma atla

  Bu yoğun ancak işleri sıraya koymak için iyi bir süreçtir

  Taşınmadan en az üç ay önce, Crown Relocations ile evde inceleme ve danışmanlık görüşmesi ayarlayın.  Evinize gelip size eşyalarınızın taşınmasının ne kadar tutacağı konusunda bir fiyat teklifi vereceğiz.  Taşınmadan bir kaç ay önce bunun yapılması, taşımak istemeyeceğiniz bir şeyler varsa bunları satma, başkasına verme veya saklamak için özel depo hizmetlerimizden yararlanmanız konusunda size zaman tanıyacaktır.
  Bu aynı zamanda, yeni ülkede finansal işlerinizi nasıl halledeceğiniz konusunda kararlar almak için de iyi bir süreçtir.  Kullanabileceğiniz banka hesabı türlerini ve hesap açmak için nelerin gerekli olduğunu araştırın.  Ne kadar süre uzakta olacağınıza bağlı olarak, yerel çek ve birikim hesaplarınızı açık tutmak, aynı zamandayurtdışında yaşıyor olacağınız hususunda bankanızı bilgilendirmek isteyebilirsiniz.  Ayrıca, kart kullanımı ile ilgili herhangi bir özel ücret veya kural var mı diye kredi kartı şirketlerine danışın.  Eğer yurtdışı işlem ücreti ödemek zorunda kalacaksanız, varışınızdan önce ya da buraya ulaştığınızda yeni bir hesap açmak daha iyi olacaktır.
  Özellikle sağlık sigortası olmak üzere sigorta poliçeleriniz için de aynısını yapın.  Taşınmanızın vergi durumunuzu nasıl etkileyeceğini ve taşındıktan sonra hangi ödemeleri yapmanız gerektiği hususlarını belirlemek için vergi danışmanınız ile görüşün.   
  Çocuklarla mı seyahat ediyorsunuz? Yeni okullarının başvuru, okul ve tıbbi kayıtlar ve diğer konular açısından ne istediklerini öğrendiğinizden emin olun.
  Önemli bir bilginin eksik olduğunu öğrenecek şekilde işleri son dakikaya bırakmayın.  Tüm pasaportlarınızın tarihlerini kontrol edin, birçok boş sayfası olduğuna emin olun(ihtiyaç duyulan tam sayfa sayısı gittiğiniz yere göre değişecektir). 
  Eğer evinizi satmayı planlıyor fakat henüz satışa çıkarmamışsanız, işe koyulmak için bu iyi bir zaman olacaktır. Bir alıcı bulmak ve işlemleri tamamlamak aylar sürebilir ve ülkeden ayrılmadan bir hafta öncesinde hüsranla karşılaşmak istemezsiniz.   Bir başka seçeneğiniz de evinizi kiralamak olabilir.  Uygun kiracılar bulabilecek ve siz uzaktayken evinizle ilgilenebilecek bir gayrimenkul yönetimi şirketinden randevu alın.  
  Arabanızı yanınızda götürüyor musunuz? Götürmüyorsanız, satmak mı yoksa tutmak mı istiyorsunuz, buna göre gereken ayarlamaları yapın.
  Pek çok kişi için evcil hayvanları ailenin bir parçasıdır ve aile nereye giderse onlarla birlikte seyahat ederler.  Evcil hayvanın bir başka ülkeye götürülmesi özel başvurular, tıbbi kayıt ve hatta kısa bir karantina sürecini bile gerekli kılabilir.  Gerekli olacak şeyleri araştırın ve taşınmaları için yapılacak en uygun işlemler için veterinerinizle konuşun, daha sonra taşıma hakkında bizimle konuşun.  Crown, güvenli ve konforlu taşınma organizasyonunda size yardımcı olabilir.
  Televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik cihazlarınızın yeni ülkenizde çalışıp çalışmayacağını öğrenmek için son dakikaya kadar beklemeyin.  Ülkeler arasında çok fazla sayıda farklılıklar olabilir bu nedenle gerekli olacak şekilde, uygun adaptör ve dönüştürücüleri satın aldığınızdan emin olun.   Cep telefonu için uluslararası tarife ve dolaşım ücretleri çok pahalı olabilir bu yüzden yeni bir sözleşme yapmak daha iyi olabilir.