Paketleme günü

Mürettebat geldiğinde ekip liderimiz eşyalarınızı dikkatli bir şekilde paketlemeye başlamadan önce kaldırılacak tüm eşyaları sizinle birlikte teyit edecektir.

Paketlemenin yapılacağı güne hazırlanma

Taşınma günü

Ekibimiz geldiğinde eşyalarınızı dikkatli bir şekilde paketlemeye başlamadan önce ekip liderimiz, taşınacak eşyaların hangileri olduğunu size soracaktır.

Paketleme

Paketleme ekiplerimizdeki çalışanlar, paketlemenin teknik yönleri açısından yeteneklidir ve evinizdeyken saygılı olmaya özen gösterirler. Eşyalarınızın uygun şekilde taşınması için özel paketleme malzemeleri de kullanıyoruz.

Etiketleme

Yüklemeden önce her parçaya paketleme envanteriyle eşleşecek şekilde numara verilir. Teslimat ekiplerinin, varış noktasındaki eşyaları doğru odalarla eşleştirmesine yardımcı olmak için renk kodlu etiketler de kullanılabilir.

Yükleme

Eğitim programlarımızı tamamlayan ekiplerimiz, eşyalarınızı güvenli ve özenli bir şekilde taşırken en iyi yöntemleri kullanır.

Paketleme günü için hazırlık ipuçları

✔ Paketleme ekibinin gelişi ve gidişi sırasında siz veya güvendiğiniz bir kişi orada bulunmalıdır.
✔ Park, erişim veya servis asansörleri için özel izin veya rezervasyon yapılması gerekiyorsa bizi bilgilendirin.
✔ Buzdolabınızı/dondurucunuzu taşınma gününden en az 48 saat önce boşaltın ve buzunu çözdürün. Tesisata bağlı olan buzdolaplarının bağlantısı kesilmiş ve suyu boşaltılmış olmalıdır.
✔ Çamaşır makinenizin bağlantısını kesin, tüm suyu boşaltın ve taşıma sırasında silindiri sabitlemek için bir sabitleyici çubuk/cıvata kullanın.
✔ Yataklardaki tüm yatak çarşaflarını çıkarıp katlayın. Su yatakları, taşınma öncesinde boşaltılmış ve demonte edilmiş olmalıdır.
✔ Motorlu çim biçme makineleri, kenar çim biçme makineleri, testereler ve üfleme makineleri gibi her türlü mekanik eşyadaki yakıtı boşaltın.
✔ Dışarıda tutulan tüm eşyaların tamamıyla temizlenmiş olduğundan, üzerinde toz, kir ve çim kalıntısı olmadığından emin olun. Garaj veya bahçe depolarında bulunan eşyaları sınıflandırın ve taşınmayacak olan eşyaları atın veya ayırın.
✔ Paketlenecek olan eşyaların açıkça belirtildiğinden emin olun.
✔ Paketlenmesini istediğiniz, kullanıcı tarafından kurulan mobilyaları önceden demonte edin. Bunu, Taşınma Sorumlunuz tarafından önceden ayarlanmadıysa yapın.
✔ Ses ve ev sineması sistemlerinin bağlantısını kesin. Varış yerinde doğru şekilde takmak için kabloların dijital fotoğraflarını çekin.
✔ Mürekkep kartuşlarını yazıcılardan ve pilleri oyunlardan, oyuncaklardan ve elektrikli aletlerden çıkarın.
✔ Gıda, alkol veya sıvıların taşınmasını istiyorsanız Taşınma Sorumlunuzu bilgilendirin. Bazı ülkelerde bunların ithalatı konusunda bazı katı kurallar uygulanmaktadır.
✔ Elektronik cihazlarda saklanan tüm verileri yedeklediğinizden emin olun.