Bu canlı Orta Doğu metropolü Abu Dabi Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti ve ikinci en büyük şehridir.  Bir zamanlar inci dalgıçları ile ünlü olan başkent şu anda pek çok farklı çehreye sahiptir.

Şeyh Zayed caminin (dünyanın en büyük camilerinden biri) harika kubbelerinin ötesinde 3000 yıllık bir falaj irrigasyon sistemi ile sulanan palmiye ağaçları ile bir şehir içi bahçe olan Al Ain Vahası bulunmaktadır.   Bu tarihi özellikler, karbon nötr eko şehirler için ön tasarım niteliğinde geleceği andıran Masdar Şehrinin yanıbaşında konumlanır.

Ekonomisini çeşitlendirmek için bu inanılmaz derecede petrol zengini şehir yakın zamanda finansal hizmetler ve turizm sektörlerinde bir patlamaya tanıklık etmiştir.  Bunun sonucu olarak bu günlerde Abu Dabi Arap devletleri arasında yaşamı ikinci en pahalı şehirdir.

Vergisiz ücretleri ile hala büyük bir cazibe olmasına karşın "millileştirme" (beyaz yaka yöneticilik pozisyonlarında yabancılardansa milli kaynaklara öncelik verme) iş rekabetinde zorluklara sonuç vermektedir.  Özel okullar yabancılar için tek seçenektir ve yine burada da rekabet söz konusudur.

İş ve okul yeri halledildikten ve sosyal normlara uyum sağladıktan sonra Abu Dabi'de yaşam tatmin edici, ödüllendirici ve umut vadedicidir.  Sizinle birlikte yaşayan hizmetçilere sahip olma geleneği sayesinde hafta sonları ailenizle birlikte yemek yemenin keyfini çıkarabilir ve şehrin size sunduğu imkanları keşfetmek için daha fazla vakit ayırabilirsiniz.