New York Şehrindeki Wall Street ile birlikte dünyanın en büyük finans merkezlerinden olan Londra enerji dolu bir dünya başkentidir.  Hem İngiltere'nin hem de Birleşik Krallığın başkenti ve aynı zamanda Birleşik Krallığın en büyük şehridir.

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehri olarak 43 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır ve şehir sınırları içinde konuşulmakta olan 300den fazla dil ile pek çok farklı kişi ve kültür barındırmaktadır.
Bir ticaret, iş, moda ve sanat merkezi olarak enerjisi rakip tanımaz.  Ancak, devasa büyüklüğüne ve sınır tanımayan enerjisine rağmen Londra severek yaşanılacak bir yerdir.  Camden'in canlı çeşitliliği ve bohem hissiyatı, Islıngton'un daha mütevazı, yeşilliklerle dolu caddeleri, Chelsea'nin sıklığı veya Hampstead'in sakin yerleşim bölgeleri ile şehir pek çok farklı zevke hitap edecek ilçelere sahiptir.

Aradaığınız şey her ne olursa olsun, bunu Londra'da bulabilirsiniz.   Dünyanın en büyük hava alanı kompleksi, tren ve otobüs ağı, kıtaya Eurostar tren bağlantısı ile bu şehir iş, eğlence ve kültürel zevkler için tasarlanmıştır.