Wellington/TeUpoko-o-te-Ika-a-Maui ("Maui’nin balığının kafası"), Yeni Zelanda’nın başkenti, Rimutaka sıradağları ile Cock Geçidi arasındaki rüzgarlı bölgede yer almaktadır.  Şehir, Kuzey Adasının güneybatı ucunda bulunur, Wellington Limanından dik bir şekilde yukarıya uzanan villaları ile görkemli banliyöleri mevcuttur.

"Dünyanın en hoş küçük başkenti" sloganı daha yerinde olamazdı.  Bu küçük yoğun nufüslu şehir Yeni Zelanda'nın yönetim merkezidir, ulus politikaları sembolleşmiş "Arı Kovanı" gibi parlamento binalarından çıkmaktadır.

Wellington dinamik yaratıcı ve eğitimli bir bölgedir; Nispeten küçük nüfusunun üçte birinden fazlası en az üniversite mezunudur.   Hareketli bir iş merkezi ve kültürel bir bölge olarak Yeni Zelanda borsasına ev sahipliği yapar, iş merkezi büyüklüğü bakımından, bilgi teknolojileri ve film sektörü gibi yaratıcı alanlarda Auckland'i takip etmektedir.

Şehir, yıldızlarla ve aksiyon dolu bir kültürel takvime sahiptir.  World of Wearable Arts (WOW) gösterisi, Cheapskate Grom kaykay yarışması, Wellington Moda Haftası, Art Splash Gençlik Festivali ve Rugby Sevens, tüm yıl boyunca düzenlenen organizasyonlarından sadece birkaçıdır.

Gurme ve şarap duayenleri Rimutaka Sıradağları bölgesinden ayrılan Wairarapa vadisi bölgesinin şaraplarını çok beğenecektir.  Becerikli ve lider ruhlu kişiler şehrin hızlı tempolu siyasetine ve gelişen iş dünyası yaşamına ayak uyduracaklardır.  Wellington'un yaratıcılığı ve moda tutkusu kültür bağlamında her ihtiyacınızı karşılayacaktır.  Bu arada, şehrin muhteşem dağ tatili tesisleri ve çeşitli açık hava etkinlikleri de en doyumsuz sporseverleri bile tatmin edecektir.