Okul çağında çocuklara sahip aile

Başlıklar

  İlk başlangıçtan itibaren herkesin sürece katılması faydalı olacaktır

  Okula devam eden genç çocuklar anlaşılır bir biçimde arkadaşlarını, faaliyetlerini ve alışkın oldukları çevreyi bırakmak ve yeni bir yabancı ülkeye gitme konusunda çekingen olabilirler.  Neden taşınmaya karar verdiğinizi ve bunun onlara nasıl bir fayda sağlayacağını anlamalarına yardımcı olun.  Detayların planlanmasında onları da işe katın ve küçük kararları onların almasına izin verin.. 
  Yeni bölge ve özellikle şu an sevdikleri faaliyetler veya sporlar ile alakalı, çocuklar veya gençler için mevcut eğlence faaliyetlerine ilişkin fotoğraf ve bilgileri paylaşın.  Yapabilecekleri pek çok eğlenceli aktivite olacağını bilmelerini sağlayın.
  Büyük çocuklar veya gençler kendi internet araştırmalarını yapmaktan ve de en popüler spor ve aktiviteler hakkında bilgi edinmekten hoşlanabilirler.   Çocuklarınıza hızlı bir şekilde arkadaş edinecekleri ve e-posta, sosyal medya vasıtasıyla arkadaşları ile temasta kalacakları ve İnternet üzerinden Sesli İletişim (VOIP) hizmetleri ile canlı konuşabilecekleri konusunda garanti verin. 

  Hepimiz bu işin içindeyiz

  Genç çocuklar için, endişelerinde yalnız olmadıklarını bilmek faydalı olacaktır. Soru sormaları ve korkularını paylaşmaları konusunda cesaretlendirin.  Sizin de neler olacağını merak ettiğinizi, sizin de biraz endişeli olduğunuzu ancak hep birlikte olacağınızı ve bunun da bir macera olduğunu bilmelerini sağlayın.
  Gittiğiniz yerde en iyi okulları bulmaya yardımcı olacak, okul kaydı için gerekli olacak belgeleri öğrenmenizi sağlayacak ve çocuklarınızın okula başlamaya hazır olarak oraya gitmeleri için başvuru sürecini kolaylaştıracak mevcut kaynaklardan yararlanın. 
  Dil farklılıkları, kültürel adaptasyon ve sınıf büyüklükleri gibi hususları da dikkate almayı unutmayın.  Eğer çocuğunuz küçük bir okula alışkın ise, binlerce öğrencili bir yabancı kurumda daha kötü hissedebilir.  Pek çok ülkede, bir kaç ortak dilde eğitim sunan uluslararası okul bulunmaktadır.  Crown, aileniz için en iyi seçeneği bulmak üzere size yardımcı olacak ve güvenilir kaynaklar ile bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.
  Çocuklarınızın en sevdikleri oyuncaklarını veya eşyalarını götürmelerine ve hatta birini seyahat esnasında yanlarında bulundurmalarına izin verin.  Yeni çevrelerine alışmaları için onlara zaman tanıyın ve yatak odalarına ve evde etrafa tanıdık eşyalar koyarak onlar için geçiş sürecini kolaylaştırın. Yeni şehri keşfederken onları da yanınızda götürün.  Eğer yapabiliyorsanız, çocuğunuzun kendini daha rahat hissetmesi için dersler başlamadan yeni okulu ziyaret edin ve öğretmeni ile tanışın.
  Crown,  yıllardır ailelere yurtdışına taşınmalarında yardımcı olmakta Ve bunun beraberinde getirdiği zorlukları anlamaktadır. Ebeveynlere geçiş süreci boyunca yardımcı olacak çeşitli araçlar ile desteklenmiş harika bir çocuk programımız mevcuttur.  Ek olarak, Kids Connection internet sayfamız özellikle çocuklar için tasarlanmış taşınma bilgileri ve oyunlar sunmaktadır.  Özellikle, küçük çocukların taşınma sürecine ve yeni çevreye adapte olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.  Taşınma sürecinizi herkes için ne şekilde daha kolaylaştırabiliriz bilmemize izin verin.